RÝCHLE DORUČENIE – do 1-4 pracovných dní. Pri objednávkach nad 25 € doručenie zdarma. x
RÝCHLE DORUČENIE – do 1-4 pracovných dní. Pri objednávkach nad 25 € doručenie zdarma. x
SPRIEVODCA O STAROSTLIVOSTI O DOMÁCICH MILÁČIKOV PRE ZAČIATOČNÍKOV

SPRIEVODCA O STAROSTLIVOSTI O DOMÁCICH MILÁČIKOV PRE ZAČIATOČNÍKOV

Autor: Alina

Starostlivosť o domáce zvieratá je dôležitá, ale buďme úprimní - nie vždy je možné sa dostať do salóna pre starostlivost o domácich miláčikov. V skutočnosti existuje veľa majiteľov, ktorí chcú vykonávať údržbu doma. Zhromaždili sme tu niekoľko tipov na domácu starostlivosť. Užite si to!

DOMÁCA STAROSTLIVOSŤ O 4 KROKOCH:

 1. Prvé veci ako prvé - dať svojmu miláčikovi kúpeľ. Môže to znieť jasne, ale je to naozaj dôležité, takže to nevynechajte.
 2. Ostrihajte nechty vášho domáceho maznáčika. Vieme, že by to mohla byť veľká výzva, ale je to nevyhnutné.
 3. Odstráňte voľné podsadové chĺpy svojho domáceho  maznáčika pomocou kefy alebo nástroja, ktorý je určený na odstránenie podsady.
 4. Pokiaľ nemá srsť, ktorú prirodzene zhadzuje, potom mu chlpy zastrihnite.
 1. Kúpeľ

  Všetci vieme, že naši chlpatí priatelia milujú neporiadok, ale niekedy je kúpeľ nevyhnutná. Na uľahčenie procesu by ste mali zvážiť použitie produktu dva v jednom (šampón a kondicionér).

  A ešte jedna rada: vyhnite sa tomu, aby sa im do uší dostala voda alebo mydlo a uistite sa, že je poriadne opláchnete.

  Profesionálny tip: Na urýchlenie času schnutia použite sušičku pre domáce zvieratá.

 2. Nechty

  Pokiaľ ide o strihanie nechtov, máme pre Vás jednu radu: urobte to rýchlo!

  Ak sú nechty vášho domáceho maznáčika svetlé farby, môžete vidieť dreň (ružová časť nechtu najbližšie k špičke). Na druhú stranu, ak má vaše domáce zviera tmavšiu farbu srsti a nevidíte dreň, stačí orezať malú časť nechtu naraz, až kým neuvidíte tmavé miesto v strede nechtu.

  Ak máte mačku, môžete využiť sprchový vak pre mačky – urobí to skutočný rozdiel a keď to vyskúšate, budete iba ľutovať, prečo ste to nenašli skôr.

 3. Odstránenie voľných podsadových chlpov

  Kefovanie je vaším najlepším priateľom, preto vyhľadajte kefu alebo nástroj, ktorý vám pomôže znížiť pĺznutie, ak ho budete pravidelne používať v medzičase medzi zastrihávaniem Vášho psa. Napríklad iónová kefa pre domácich miláčikov je naozaj dobrý nápad, pretože jej špeciálne tvarované štetiny ľahko prechádzajú matnými  chĺpky srsti vášho domáceho maznáčika.

 4. Strihanie a zastrihávanie psov

  Pravdepodobne najdôležitejšie tip: vždy používajte nožnice, ktoré sú určené pre domácich miláčikov. Neodporúčame, aby ste zastrihával vašu mačku alebo psa, ak je extrémne krútiaci sa, nervózny alebo veľmi strapaté. Počkajte na správny čas, kedy to nebude stresujúce pre ani jedného z vás.


Výrobky súvisiace s týmto príspevkom